Děti Země blokují obchvat Frýdku-Místku!

26. červenec 2017 | 18:05
Dálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv MojeNovojičínsko.czDálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv MojeNovojičínsko.cz

FRÝDECKO-MÍSTECKO - Děti Země značně komplikují výstavbu obchvatu Frýdku-Místku, který region nutně potřebuje. Už se zdálo, že obchvatu nic nezabrání, než se do toho vložila zmíněná organizace.

Reklama

Obchvat se měl začít stavět ještě letos. Po námitkách Dětí Země se ale celý proces vrací na začátek.

Kde je problém? Miroslav Patrik, předseda Dětí Země vysvětlil situaci pro MF Dnes tak, že byla propadlá vyjádření dotčených orgánů a správců různých sítí. Měla omezenou platnost a musí se získat nová.

Stavba měla z města odklonit veškerou tranzitní dopravu a zařadit se mezi součást dopravního spojení regionu západovýchodním směrem. Celý spor se týká 8,5 km dlouhého úseku.

Město čeká na obchvat desítky let a ulehčil by dopravě. Místní neberou další odkládání pozitivně. V současné době se lidé ve městě potýkají s hlukem, prašností a zplodinami výfukových plynů. Řidiči vozidel pak zůstávají v kolonách.

Obchvat má navázat na dálnici D48, která  povede v budoucnu přes celý Moravskoslezský kraj a končit bude na hraničním přechodu v Chotěbuzi do Polska. Odtud povede polská část dálnice do Krakova. Dálnice  s obchvatem Frýdku-Místku spojí Moravu, Polsko i Slovensko. Obchvat Frýdku-Místku by měl být dokončen za čtyři roky a měl by být součástí dopravní sítě Brno - Olomouc - Český Těšín - Krakov.


Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Frýdku-Místku vymění dopravce pro MHD

Ve Frýdku-Místku vymění dopravce pro MHD

24/9 / AKTUALITY / FRÝDEK-MÍSTEK - Vedení Frýdku-Místku chce vyměnit dopravce provozujícího městskou hromadnou dopravu. O novém plánu dopravy ve městě se v současné době intenzivně jedná.


Ve Frýdku-Místku přejelo auto manželku bubeníka skupiny Mirai

Ve Frýdku-Místku přejelo auto manželku bubeníka skupiny Mirai

17/9 / AKTUALITY / FRÝDEK-MÍSTEK - Českou hudební scénou otřásla smutná zpráva. V pátek zemřela manželka bubeníka hudební skupiny Mirai. Ve Frýdku-Místku ji přejelo auto na přechodu pro chodce.


Řidička vjela na přejezd, když po něm přejížděl vlak. Nepřežila

Řidička vjela na přejezd, když po něm přejížděl vlak. Nepřežila

18/8 / Krimi / FRÝDECKO-MÍSTECKO - K tragické události došlo v pátek před polednem v obci Pržno na Frýdecko-Místecku. Řidička osobního auta tam vjela na železniční přejezd v době, kdy se po kolejích řítil vlak. Srážku na přejezdu nepřežila.


Zábradlí na Frýdecko-Místecku způsobilo vážnou nehodu

Zábradlí na Frýdecko-Místecku způsobilo vážnou nehodu

15/8 / AKTUALITY / FRÝDECKO-MÍSTECKO - V pondělí ráno 14. srpna došlo k vážné dopravní nehodě. Auto tam narazilo do mostního zábradlí, načež právě zábradlí se zapíchlo do čelného skla a způsobilo vážná zranění havarující řidičce. Ta skončila v ostravské fakultní nemocnici.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeFrýdecko-Místecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeFrýdecko-Místecko.cz na Seznam.cz
MojeFrýdecko-Místecko.cz na Facebooku


Redakce MojeFrýdecko-Místecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!