Kvůli výstavbě D48 vznikají objízdné trasy. Modernizací projde úsek Rybí - Rychaltice

19. červenec 2017 | 09:13
Dálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv MojeMojeFrýdeckoMístecko.czDálnice, ilustrační snímek. Foto: archiv MojeMojeFrýdeckoMístecko.cz

NOVOJIČÍNSKO, FRÝDECKO-MÍSTECKO - Dálnice D48, která roste na Novojičínsku, přináší objízdné trasy, které do konce týdne mají být hotovy.

Reklama

Aktuálně prochází modernizací úsek dálnice D48 Rybí - Rychaltice. Dochází tam k rekonstrukci a rozšíření úseku dlouhého 11,5 kilometru na silnici první třídy I/48.

Hotovo by mělo být do konce roku 2020. Podle ministra dopravy Dana Ťoka se jedná o zásadní stavbu, která v Moravskoslezském kraji zrychlí dopravu i zvýší bezpečnost.

Podle odborníků je stavba komplikovaná v tom, že nedochází k tvorbě úplně nové dálnice, ale jedná se o přestavbu za provozu. Účelem nyní bude dostat vozidla na objízdné trasy.

„Kdyby se stavěla jako nová dálnice, tak to bude určitě kratší. Ale tady budeme stavět za provozu, to znamená, my tady budeme muset nechat jezdit auta, musíme udělat nějaké objezdy mostů, které se budou stavět, takže když stavíte za provozu, tak jsou věci bohužel trošku složitější,“ prozradil České televizi ministr Dan Ťok.

Během následující doby dojde i k modernizaci, úpravám a stavbám nových i stávajících mostů. Podle ŘSD se některé mosty upraví, rozšíří nebo se budou stavět odznova.

Dálnice D48 povede v budoucnu přes celý Moravskoslezský kraj a končit bude na hraničním přechodu v Chotěbuzi do Polska. Odtud povede polská část dálnice do Krakova.

Dálnice rovněž naváže na obchvat Frýdku-Místku a spojí Moravu, Polsko i Slovensko.

Obchvat Frýdku-Místku by měl být dokončen za čtyři roky a měl by být součástí dopravní sítě Brno - Olomouc - Český Těšín - Krakov.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Řidička vjela na přejezd, když po něm přejížděl vlak. Nepřežila

Řidička vjela na přejezd, když po něm přejížděl vlak. Nepřežila

18/8 / Krimi / FRÝDECKO-MÍSTECKO - K tragické události došlo v pátek před polednem v obci Pržno na Frýdecko-Místecku. Řidička osobního auta tam vjela na železniční přejezd v době, kdy se po kolejích řítil vlak. Srážku na přejezdu nepřežila.


Zábradlí na Frýdecko-Místecku způsobilo vážnou nehodu

Zábradlí na Frýdecko-Místecku způsobilo vážnou nehodu

15/8 / AKTUALITY / FRÝDECKO-MÍSTECKO - V pondělí ráno 14. srpna došlo k vážné dopravní nehodě. Auto tam narazilo do mostního zábradlí, načež právě zábradlí se zapíchlo do čelného skla a způsobilo vážná zranění havarující řidičce. Ta skončila v ostravské fakultní nemocnici.


Řidič na benzince srazil tři chodce!

Řidič na benzince srazil tři chodce!

2/8 / AKTUALITY / FRÝDECKO-MÍSTECKO - K nepříjemné události došlo ve středu odpoledne na jedné z benzinových stanic ve Frýdlantu nad Ostravicí. Řidič osobního vozu tam zranil hned tři chodce!


Děti Země blokují obchvat Frýdku-Místku!

Děti Země blokují obchvat Frýdku-Místku!

26/7 / AKTUALITY / FRÝDECKO-MÍSTECKO - Děti Země značně komplikují výstavbu obchvatu Frýdku-Místku, který region nutně potřebuje. Už se zdálo, že obchvatu nic nezabrání, než se do toho vložila zmíněná organizace.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeFrýdecko-Místecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeFrýdecko-Místecko.cz na Seznam.cz
MojeFrýdecko-Místecko.cz na Facebooku


Redakce MojeFrýdecko-Místecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!