Ve Frýdku-Místku vymění dopravce pro MHD

24. září 2017 | 10:23
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

FRÝDEK-MÍSTEK - Vedení Frýdku-Místku chce vyměnit dopravce provozujícího městskou hromadnou dopravu. O novém plánu dopravy ve městě se v současné době intenzivně jedná.

Reklama

Počet dosavadních spojů by se měnit neměl. Město chce provozovat vlastní dopravní podnik, čímž by mělo nahradit současného soukromého dopravce.

Problém je jednoduchý. Město aktuálně platí přes sto milionů korun ročně soukromému dopravci a dospělo k názoru, že pokud by dopravu provozovalo samo, notně by ušetřilo. To ostatně také tvrdí náměstek primátora Karel Deutscher z ČSSD.

„Je to strategická služba, kterou město poskytuje, vždycky ji bude poskytovat a bylo by dobré, aby ji poskytoval vlastní dopravní podnik. Stejně tak jako kdysi jsme se nerozhodli zařídit technické služby, které dělají zimní a letní údržbu, stejně tak jako dnes vlastníme skládku a další a další společnosti,“ sdělil Deutscher Českému rozhlasu Ostrava.

Od změny dopravce si město slibuje větší komfort pro cestující, protože by mělo jezdit s klimatizovanými a nízkopodlažními autobusy, současně se rekonstruovat i zastávky. Naopak by ale muselo sehnat zhruba 45 nových autobusů a hlavně řidiče.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Frýdku-Místku vymění dopravce pro MHD

Ve Frýdku-Místku vymění dopravce pro MHD

24/9 / AKTUALITY / FRÝDEK-MÍSTEK - Vedení Frýdku-Místku chce vyměnit dopravce provozujícího městskou hromadnou dopravu. O novém plánu dopravy ve městě se v současné době intenzivně jedná.


Ve Frýdku-Místku přejelo auto manželku bubeníka skupiny Mirai

Ve Frýdku-Místku přejelo auto manželku bubeníka skupiny Mirai

17/9 / AKTUALITY / FRÝDEK-MÍSTEK - Českou hudební scénou otřásla smutná zpráva. V pátek zemřela manželka bubeníka hudební skupiny Mirai. Ve Frýdku-Místku ji přejelo auto na přechodu pro chodce.


Řidička vjela na přejezd, když po něm přejížděl vlak. Nepřežila

Řidička vjela na přejezd, když po něm přejížděl vlak. Nepřežila

18/8 / Krimi / FRÝDECKO-MÍSTECKO - K tragické události došlo v pátek před polednem v obci Pržno na Frýdecko-Místecku. Řidička osobního auta tam vjela na železniční přejezd v době, kdy se po kolejích řítil vlak. Srážku na přejezdu nepřežila.


Zábradlí na Frýdecko-Místecku způsobilo vážnou nehodu

Zábradlí na Frýdecko-Místecku způsobilo vážnou nehodu

15/8 / AKTUALITY / FRÝDECKO-MÍSTECKO - V pondělí ráno 14. srpna došlo k vážné dopravní nehodě. Auto tam narazilo do mostního zábradlí, načež právě zábradlí se zapíchlo do čelného skla a způsobilo vážná zranění havarující řidičce. Ta skončila v ostravské fakultní nemocnici.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeFrýdecko-Místecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeFrýdecko-Místecko.cz na Seznam.cz
MojeFrýdecko-Místecko.cz na Facebooku


Redakce MojeFrýdecko-Místecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!